Üdvözlünk Kedves látogató! Szeretnénk, ha részt vennél a fórumban, és leírnád a saját hozzászólásodat a témák alatt vagy máshol. Ehhez csak annyit kell tenned, hogy bejelentkezel. Ha pedig nincs fiókod, akkor regisztrálj!
A szervezet ritmusának a szabályozása

Modern tudományos kutatások bebizonyították, hogy az ima időpontjai, megegyeznek az emberi szervezet Pszichológiai tevékenységének az időpontjaival. Mintha az ima maga vezérelné, az egész szervezetnek a munkáját.

Dr. Zuhajr Rabihnak az Alisztisfa-a Bisszalat (Az ima általi gyógyulás) című könyvében azt írta, hogy a kortizon (a hormonok tevékenysége az emberi szervezetben) kezd erősen felemelkedni a hajnali (Szalatul Fedzsr) ima ideje eljövetelével, és vérnyomás emelkedés kíséri. Emiatt nagy frissességet érez az ember a hajnali ima végzése után. Például ha a hajnali ima reggel hat órakor kezdődik, akkor az ember az ima végzése után hat, és kilenc óra között nagy frissességet érez. Ezért azt tapasztaljuk, hogy ez az idő, ami az ima után következik, nagyon jó a munkavégzésre. Azt mondta a Próféta (Allah dicsérte, és üdvözítette): "Allah! Áld meg a népemet a reggeli órákban". Közölte Tirmizi, Ibn Medzsah, és Ahmed Imám. Ebben az időben a levegőben lévő ózon gáznak, a legmagasabb a koncentrációja. Ez a gáz felfrissíti az idegrendszert, és a szellemi valamint a fizikai tevékenységeket. Deleléskor teljesen ennek az ellenkezőjét tapasztaljuk. Azt tapasztaljuk, hogy a kortizon hormonok tevékenysége, alaposan csökken, és eléri a minimális értékét. Ilyenkor az ember fáradtságot érez munkája során. Azt érzi, hogy pihennie kell! Ez a korai felkelés után körülbelül, hét óra múlva következik be. Itt belép a déli ima (Szalatu Zuhr) ideje. Ilyenkor az ima a legjobb eredményt fogja adni. A nyugalmat, és a békeáradást fogja sugározni a fáradt testbe és szívben.

Ezután a déli és a délutáni ima között, a muszlim elmegy aludni egy órányi időt, hogy pihenjen és újra felfrissüljön. Ezt az alvást Kajlulának hívjuk. Erről azt mondta a Próféta (Allah dicsérte, és üdvözítette): "Ramadánban, kérjétek a Szuhurt segítségül a böjtre, és a Kajlulát az éjszakai felkelésre", és "Kajlulázzatok, hiszen a sátánok nem Kajluláznak". Tudományosan bebizonyosodott, hogy ilyenkor az emberi szervezet nagy nehézségeken megy át. Hiszen ebben az időben a szervezet, egy kábító anyagot állít elő, ami a szervezetet az alvásra készteti. Ilyenkor az emberi szervezet, nem képes a folyamatos koncentrációra, és a tevékenykedésre. Tehát, ha az ember nem alszik ebben az időben, akkor az idegi állapota kiegyensúlyozatlan lesz egésznap.

Aztán következik a délutáni ima (Szalatul 'Aszr), hogy a szervezet még egyszer visszanyerhesse a frissességét. Ilyenkor felemelkedik az Adrenalin szint átlaga a vérben. Kézzelfogható felfrissülés következik be a szervezet különböző funkcióiban, különösen a szív tevékenységében. Itt a délutáni ima nagy szerepet játszik a test (különösen  a szív) előkészítéséhez a hirtelen terhelésekre. Ez a hírtelen változás (a szív lusta állapotáról, a hirtelen terhelésre) sok problémát okoz a szívbetegeknek.

Itt derül ki a Koránnak a hatalmas titka, amikor azt mondja Allah. "Tartsátok be az imádságot, és különösen a középsőt, s álljatok az imádság közben áhítatosan Allah előtt!" (Korán, Al-Bakara, 2:238) A Korán magyarázók azt mondták, hogy a középső ima, a délutáni imát jelenti. A fent említett kutatás miatt (hogy felemelkedik az Adrenalin szint átlaga a vérben), kézzelfogható felfrissülést okoz, a szervezet különböző funkcióiban. Ez bizonyítja, hogy ebben az időben feltétlenül be kell tartanunk a délutáni imát. Mert ha ebben az időben tartjuk az imát, akkor segít a szívnek fokozatossan felfrissülni, és magasabb fokozaton működni (de nem annyira, hogy megterhelje), a lusta állapota után. Az imával, a szervezet minden tagja, és minden érző szerve, kiegyensúlyozottan mozog. Ez, a szervezet hormonjaival együtt, megkönnyíti a szívnek, felvenni a természetes és normális szívritmust, amely az idő elteltével elérheti a csúcsot .

Aztán eljön a naplemeneti (Szalatul Maghrib) imának az ideje. A fényből való átmenet a sötétségbe okozza azt, hogy az emberi szervezetben minden tevékenység el kezd csökkenni. Teljesen ellenkezőleg azzal, ami a hajnali imánál történik . Ennek hatására a Melatonin értéke kezd felemelkedni, ami okozza azt, hogy az ember lustának érzi magát és szeretne aludni. Itt az ima egy átmeneti időszakot jelent. Aztán eljön az esti ima ideje (Szalatul Ise-e), hogy ez legyen a napnak az utolsó állomása. Amikor az emberi szervezet a tenni akarás állapotából, a lustálkodás és az alvás állapotába kerül. Ezt, a terjeszkedő esti sötétség, és a Melatonin termelése okozza. Ezért kell a muszlimnak elhalogatnia az esti imát az alvás előtti időre, hogy pihentesse agyát, mindabból ami foglalkoztatja. Imám Ahmedtól származó Prófétai beszéd. Közölte Moez Bin Dzsebel, hogy a Próféta (Allah dicsérte, és üdvözítette) egyszer elhalogatta az esti imát, és az emberek azt hitték, hogy a Próféta (Allah dicsérte, és üdvözítette) már imádkozott, de még nem ment el a Mecsetből. Erre azt mondta a Próféta: "Ezt az imát halogassátok el, amíg  teljesen meg nem sötétedik, hiszen Allah, ezzel az imával  kiválasztott titeket az összes nép közül. Allah nem írta az esti imát más népeknek, és kegyeskedett a muszlim népre azzal, hogy megírta neki ezt az imát"

Ne felejtsük el, hogy a rendszeres, és folyamatos Melatonin termelés, szoros kapcsolatban áll az emberi agy, és a test szexuális érésével. Ez a szabályos működés függ egy napi fix munkarendtől, amihez az ember hozzászoktatta magát. Ezért ha azt látjuk, hogy valaki hozzá kötelezi magát a rendszeres imához, és azt, idejében mindig elvégzi, ezzel garantálja a tökéletes egészséget, a mindennapi tevékenységében. Magas képességet eredményezve ezzel szervezete minden funkciójában.

 

Fordította: Abiad Nidal

 

 

 

https://eihit.com
Létrehozta: Nidal