Üdvözlünk Kedves látogató! Szeretnénk, ha részt vennél a fórumban, és leírnád a saját hozzászólásodat a témák alatt vagy máshol. Ehhez csak annyit kell tenned, hogy bejelentkezel. Ha pedig nincs fiókod, akkor regisztrálj!
A legfelsőbb szabályok Allah Jóságos Tulajdonságaiban és Neveiben

Írta: Mohamed As-Salih El-Uthaimín

 

Előszó

A hit Allah Neveiben, és Tulajdonságaiban, a Magasztos Allahban való hit egyik Pillére. Tehát a rangja a vallásban, magas, és a fontossága, hatalmas. Senki nem tudja a Magasztos Allahot úgy szolgálni, ahogy a legtökéletesebben illik, amíg nem ismerkedik meg a Magasztos Allah Neveivel, és Tulajdonságaival, hogy nyitott szemmel szolgálhassa Allahot. Korán: "Allahot illetik meg a jóságos Nevek. Fohászkodjatok Hozzá Ezekkel" (Korán, Al-A'raf, 7:180 ájából). Ez magában foglalja a kérési fohászt, és a szolgálati fohászt.

A kérési fohász: hogy kérsz Allahtól  megfelelő a Névével, ami a kérdésedhez illik. pl. Allah! Te vagy a Megbocsátó bocsáss meg nekem ezt meg azt. Te vagy a Könyörületes. Könyörülj rajtam! Te vagy a Kegyes. Adjál nekem! Te vagy a Tápláló. Táplálj engem! Te vagy a Megőrző. Őrizz meg engem! és így tovább.

A szolgálati fohász: Szolgálod Allahot a Neveivel. Megbánod Allahnak a Bűneidet, mert Ő a Gyóntató. Megemlíted Allahot a nyelveddel, mert Ő a Meghallgató. Szolgálod Allahot a tagjaiddal, mert Ő a Látó. Féled Őt titokban, mert Ő az Óvatos, és a Hozzáértő.

 

1- Szabályok a Magasztos Allah Neveiben

Első szabály:

Allah Neveinek mindegyike Jóságos. Azt mondta Allah: "Allahot illetik meg a jóságos nevek." (Korán, Al-A'raf, 7:180 ájából). Azért, mert magukban foglalják a tökéletes tulajdonságokat, amelyekben nincsen hiány a valószínűségben, sem a megbecsülésben.

 Példa: Az Élő név, Allahnak az egyik Neve. A tökéletes életet jelenti, amelyik nem származik semmiségből, és nem követi megsemmisülés. Az élet tökéletességéhez szükséges tulajdonságok: A tudás, a teljesítés, a hallás, a látás, és így tovább.

Másik példa: A Tudó név, Allahnak az egyik Neve. A tökéletes tudást jelenti, amelyik nem származik tudatlanságból, és nem követi elfeledés. Azt mondta Allah: "Mózes azt mondta: "Ennek a tudása az Uramnál van: egy könyvben. Ő nem téved és nem felejt." (Korán, Ta-ha, 20:52). A nagy tudás, amely körülvesz mindent, akár az Ő tettei, vagy a teremtményei tetteiről legyen szó. Azt mondta Allah: (El-Enam 6/59) "Nála vannak a rejtett dolgok kulcsai. Rajta kívül senki nem ismeri azokat. Ő tudja, mi van a szárazföldön és a tengerben. Még egy levél sem hullik le anélkül, hogy Ő ne tudna róla. És nincs egy mag sem a föld sötétségeiben, és nincs semmi, ami nedves, és semmi, ami száraz, hogy ne lenne följegyezve egy nyilvánvaló könyvben". "*Nincs élőlény a földön, amelyről gondoskodni ne Allah feladata lenne, és amelynek ne ismerné helyét idejét a nyugalomra az anyaméhben és a megőrzésre az ágyékban. Nyilvánvaló Írásban található minden." (Korán, Hud, 11:6). "Ő tudja mindazt, ami az egekben és a földön van, és tudja azt, amit eltitkoltok és azt, amit kinyilvánítotok. És Allahnak tudomása van szívetek legtitkosabb gondolatairól." (Korán, At-Tagabun, 64:4)

Harmadik példa: A Könyörületes név, Allahnak az egyik Neve. A tökéletes könyörületességet jelenti, amelyikről beszélt a Próféta (Allah dicsérte, és üdvözítette): "Allah Könyörületesebb a szolgáihoz, mint ez az anya a gyermekéhez". Ott volt egy anya, akinek a babája megéhezett, és megfogta és szoptatta.

A Magasztos Allah Nevei jók, ha egyenként értelmezzük, akkor mi van, ha összevonjuk az egyik nevét a másikkal, a tökéletességre még több tökéletesség.

Példa: A Hatalmas, és a Bölcs. A Magasztos Allah sokszor összeteszi ezt a két Nevet a Koránban. Így mindegyik név rámutat a tökéletességre, amit maga a név jelentése foglal magában. A Hatalmasság szó tartalma a Hatalmasban van. A Bölcsesség szó tartalma a Bölcsben van. És a két név összetétele másfajta tökéletességre mutat. Arra, hogy Allah Hatalmas, de közben Bölcs,  és nem kegyetlen, nem igazságtalan, és nem cselekszik rossz cselekedeteket, ahogy a hatalmas teremtmények az emberek közül bűnös gőg szállja meg őket, kegyetlenkednek, igazságtalanok, és rossz cselekedeteket cselekszenek. Ugyanúgy Allah Bölcs, de közben Hatalmas. Ellenkezőleg a teremtményeivel az emberek közül lehet, hogy valaki Bölcs de közben alázatos, és lehet, hogy valaki hatalmas de közben beképzelt.

 

A második szabály:

  Allah Nevei, azok Főnevek és Tulajdonságok. Azért Főnevek, mert rámutatnak Allah személyére, és tulajdonságok, mert ezeknek a Neveknek a jelentésére mutatnak. Tehát egyrészt ezek a Nevek azonosak mivel egyetlen egy névre (Allah nevére) mutatnak. másrészt pedig  mindegyik névnek van más jelentése (az Élő, a Tudó, a Halló, a Látó, a Könyörületes, az Irgalmas, a Hatalmas, a Bölcs...) és mindazok a jelentések egyetlen egy Névre mutatnak, és az a Magasztos Allah. Az Élő jelentése más, mint a Tudó. A Tudó jelentése más, mint a Látó és így tovább.

Azt Mondta Allah: "és a te Urad a megbocsátó, aki Könyörülettel rendelkezik." "És a te Urad a megbocsátó, és övé a kegyelem. Ha már az evilágon meg akarná őket büntetni azért, amire szert tettek, akkor siettetné a büntetésüket. Ám megszabott határidejük van, s akkor nem lelhetnek rajta kívül menedéket." (Korán, Al-Kahf, 18:58) Ez az Ája arra mutat, hogy az Urad Megbocsátó a tulajdonsága pedig Könyörületes. A tudósok mindegyike azt mondta, hogy nem lehet mondani valakiről, hogy tudó, csak, ha rendelkezik tudással. És nem lehet mondani, hogy Halló, csak ha rendelkezik hallással. Nem lehet mondani, hogy Látó, csak, ha rendelkezik látással. Ez egyértelmű dolog, és nincs szükség bizonyítékra.

A Korán, és a Szunna szerint: A Magasztos Allah sok tulajdonságot mondott magáról a Koránban, és Szunnában, és közben Ő az egyedüli Allah. "Az Urad csapása rettenetes. Ő viszi véghez a teremtést kezdetben, aztán megismétli azt. És Ő a Megbocsátó és a Szeretetteljes, a dicsőséges trónnal rendelkező. Azt teszi, amit akar." (Korán, Al-Buruj, 85:12-16). "Magasztald a legmagasabb Urad nevét, aki teremtett és arányossá tett, és aki mértéket szabott és az igaz útra vezérelt, aki legelőt sarjasztott, s azt sötét avarrá tette." (Korán, Al-A'la, 87:1-5). Tehát ezekben az Ájákban sok tulajdonság van az egyetlen egy teremtőnek (Allahnak).

Az "idő " nem tartozik Allah egyik nevéhez sem, mert az idő egy olyan szó, amelyiknek nincsen olyan jelentése, hogy hozzáfűzzük Allah jóságos Neveihez. Azt mondta Allah a Koránban azokról, akik megtagadják a feltámadást, és csak az időben hisznek "Azt mondják: "Nem létezik semmi más, csak az evilági életünk. Meghalunk és élünk, és csupán az idő (Eddehru) pusztít el minket. Nincs nekik tudomásuk arról. Csupán a vélekedésükkel hozakodnak elő." (Korán, Al-Jathiya, 45:24). Azt akarják, hogy csakúgy menjenek a napok, és az éjszakák.

Sokan ezen a Prófétai beszéden lovagolnak, hogy az idő Allahnak az egyik Neve, pedig ez a Prófétai beszéd, egyáltalán nem azt jelenti. Azt mondta a Próféta (Allah dicsérte, és üdvözítette), hogy azt mondta Allah: "Engem bánt Ádám fia, amikor szidja az időt. Én vagyok az idő parancsnoka, váltogatom az éjjelt, és a nappalt". Ebből a Prófétai beszédből, nem azt vesszük ki, hogy az idő Allahnak egyik Neve, hanem Allah az idő teremtője, és Ő irányítja és váltogatja az éjjelt, és a nappalt. Azért nem szabad szidni az időt, és az időjárást, mert ezek a Magasztos Allah irányítása alatt vannak.

 

A harmadik szabály:

Ha a Magasztos Allah valamelyik nevének a tulajdonsága több jelentésre mutat, akkor három részt foglal magában:

1- hogy ez a név Allahot illeti.

2- hogy ennek a névnek a tulajdonságának a több jelentése Allahot illeti.

3- hogy ennek a névnek van bölcs magyarázata, és tartalma.

Példa: "Kivéve azokat, akik ezután megbánással fordulnak Allahhoz, mielőtt még hatalmat nyernétek fölöttük. Tudnotok kell, hogy Allah Megbocsátó és Könyörületes!" (Korán, Al-Ma-ida, 5:34). Ebből a Korán ájából a tudósoknak bebizonyosodott, hogy a megbánás érvényteleníti az útonállók büntetését. Mert ennek a két névnek (Megbocsátó, Könyörületes) a bölcs magyarázata, az hogy Allah már megbocsátotta nekik a bűnűket.

Pl. A Halló névről bebizonyosodott, hogy a Magasztos Allah egyik Neve és, hogy a hallás Allahnak egyik tulajdonsága. A bölcs magyarázata, pedig, hogy Allah meghallgatja a titkot, és a könyörgést. Korán: “Allah meghallgatja a beszélgetéseteket. Allah a Halló, és a Látó”

De, ha A Magasztos Allah valamelyik nevének a tulajdonsága egyetlen egy jelentésre mutat, akkor csak az első két részt foglalja magában:

1- hogy ez a név Allahot illeti.

2-hogy ennek a névnek a tulajdonságának a több jelentése Allahot illeti.

Pl. Az Élő névről bebizonyosodott, hogy Allahnak egyik Neve, és bebizonyosodott, hogy az élet az egyik tulajdonsága.

 

A negyedik szabály:

A Magasztos Allah Nevei vonatkozása a személységére, és a tulajdonságaira, azonossággal, tartalommal, és hozzákötelezéssel történik.

Példa: A „Teremtő” név azonossággal rámutat Allah személységére és a teremtményei tulajdonságára. Tartalommal rámutat egyedül a személységre és  egyedül a teremtmények tulajdonságára. hozzákötelezéssel rámutat a tudásra, és a bírásra.

Ezért, amikor Allah megemlítette az egek és a Föld teremtését azt mondta: „azért, hogy tudjátok, hogy Allah mindenre képes, és hogy Allah mindent körül vesz a tudásával”. A hozzákötelezés nagyon hasznos a tudás szerzőnek, ha megértette a jelentését és Allah is segített neki megérteni, ezzel megkapja sok mindenre az egyetlen bizonyítékot.

Tudd meg, hogy, ha jó, ami kell akkor igaz, mert Allah és a Prófétája szavai igazak. És aki kötelezi magát az igazsághoz, az az igazság. Mivel a Magasztos Allah tudja, hogy mit kell kivenni Ő és a Prófétája beszédéből.

 

A cél valaki beszédéből, Allah és a Prófétája beszéde. Ennek három esete van:

Első eset:

Ha valaki mond valamit valakinek, akkor a másiknak kell köteleznie magát ahhoz, amit mondott neki. Mint, aki megtagadja Allahnak a Gyakorlati tulajdonságait, azt mondja annak, aki bebizonyította, hogy abból, amit bebizonyítottál, hogy Allahnak gyakorlati tulajdonságai vannak, az következik, és ehhez hozzá kell kötelezned magad, hogy Allah tettei közé tartozik az, ami történik. Így aki bebizonyította azt mondja, hogy igen és hozzá kötelezem magam. Mert Allah még mindig azt teszi, amit akar, soha sincs vége, annak, amit mond és, amit tesz. Ahogy mondta a Koránban: (18/109) „Mondd: „Hogyha a tenger tinta lenne az én Uram szavai számára, bizony, kiapadna, mielőtt Uram kifogyna a szóból, akkor is, ha még egyszer annyit hoznánk pótlásul."” Korán (31/27) „És ha a földön valahány fa csak van, az írótoll lenne, és a tenger tinta, és miután elfogyna, hét tenger hozna segítséget neki, nem fogyna ki Allah a szóból. Allah Hatalmas és Bölcs.”

 

Második eset:

Ha valaki mond valamit valakinek, akkor a másik ne kötelezze magát ahhoz, amit mondott. Mint, aki megtagadja Allah tulajdonságait, azt mondja annak, aki bebizonyította, hogy abból, amit bebizonyítottál, hogy Allahnak vannak tulajdonságai, az következik, hogy Allah hasonlatos a teremtményeihez a tulajdonságaiban. Így azt mondja, aki bebizonyította, hogy nem kell ezt beismernem, és nem kötelezem ehhez magam. Mert a Koránban úgy vannak említve a teremtő tulajdonságai, hogy különösen, Ő Hozzá is illenek. És te, aki megtagadod Allah tulajdonságait, beismersz Allahnak egy külön személyiséget, és közben azt mondod, hogy Allah a személyiségében nem hasonlít a teremtményeihez, hanem csak a tulajdonságaiban, tehát mi a különbség a személyiség és a tulajdonságok között?

A hozzákötelezettség bölcs magyarázata mindkét esetben világos.

 

Harmadik eset:

Figyelmen kívül kell hagyni, azt amihez kell köteleznünk magunkat, tehát nem említjük, mint kötelező dolog, és nem úgy mint tilos. Tehát ebben az esetben ennek a bölcs magyarázata, hogy nem viszonyítjuk, ahhoz, aki mondta, mert valószínű, hogy ha megemlítjük neki, akkor, vagy hozzákötelezi magát, vagy nem. És valószínű, hogy ha megemlítjük neki, és kiderül, hogy kell-e köteleznie hozzá magát, vagy nem, akkor talán visszavonja, amit mondott, mert ha rossz, ami kötelező, akkor az is rossz, aki ehhez hozzákötelezi magát.

Ez azért van így, mert az ember, mégis egy teremtmény, akinek néha belső, és külső problémái vannak, ami okozza, azt, hogy eltér attól, amit kell tenni. Elszórakozhat, vagy elfelejthet, vagy bezáródhat az agya, vagy megmondhatja a korlátozott mondókáját egy korlátozott helyzet miatt, anélkül hogy gondolkodna, hogy mihez kellet volna hozzá köteleznie magát.

  Ötödik szabály:

A magasztos Allah Nevei vitathatatlanok, és nem szükséges gondolkodni rajtuk. Emiatt meg kell elégedni azzal, amit hozott a Korán és a Szunna. Tehát nem teszünk hozzá semmit, és nem is veszünk ki belőle semmit, mert a gondolkodás ilyen téren nem tudja felfogni, hogy Allah Nevei pontosan mit foglalnak magukban. Ezért fel kell adni és alávetni magunkat a Korán, és a Prófétai beszédek idézetei alá.

Korán: (17/36) : "És ne járj annak a nyomában, amiről nincsen tudásod! A hallásról, a látásról és a szívről - minderről számot kell majd adni!" Korán: (7/33) "Mondd: „Az én Uram csupán a hitvány cselekedeteket tiltotta meg, legyenek azok láthatóak, vagy rejtettek, továbbá a bűnt, a jogtalanul elkövetett erőszakot és hogy más isteneket társítsatok Allah mellé, amire nézve nem nyilatkoztatott ki semmiféle bizonyítékot, és hogy olyasmit állítsatok Allah terhére, amiről nem tudtok semmit!" Azért is vitathatatlanok, mert ha olyan névvel nevezzük Allahot, amit nem mondott magáról, vagy, amit megtagadott magáról, akkor ez tiszteletlenség lenne Allahhal szemben, és ezzel áthágtuk Allah határait. Ezért tiszteletben kell tartani azt, amit hoztak a Korán és a Szunna idézetei.

Hatodik szabály:

A Magasztos Allah Neveit nem lehet határozott számban megszámlálni.

 Ahogy mondta a Próféta (Allah dicsérte, és üdvözítette) híres fohászában: A muszlim védelme (34/120) "Kérem tőled Minden Neveddel, ami a Tiéd, amivel Magadat nevezted, vagy szerepel a Könyvedben, amit leküldtél vagy megtanítottad a teremtményeid közül valakinek, vagy magadnál tartottad a Rejtett dolgok között" Közölte Imám Ahmed, És Ibn Heben, és El-Hekim.

Amit Allah magánál tartott a Rejtett dolgok között, azt nem láthatja, és nem érheti el senki..

De, amit a Próféta (Allah dicsérte és üdvözítette) mondott: "Van Allahnak 99 Neve, aki ezeket felfogja, belép a Mennyországba". Tehát ez a kegyes Prófétai beszéd nem zárja ki, hogy csak kilencvenkilenc Neve lenne Allahnak, mert akkor a Prófétai beszéd így szólna: "Allah Nevei száma kilencvenkilenc". Tehát ez a Prófétai beszéd azt jelenti, hogy ha az ember felfogja ezt a kilencvenkilenc Nevet, akkor belép a Mennyországba. Ez olyan, mint ha azt mondanám, hogy van nekem tízezer forintom, amit adakozásra szánok. Ez nem azt jelenti, hogy csak tízezer forintom van.

A Próféta (Allah dicsérte és üdvözítette) nem is sorolta ezt a kilencvenkilenc Nevet. A Prófétai beszéd, amire az emberek támaszkodnak, hogy a Próféta sorolta Allah Neveit, az gyenge beszéd.

Azt mondta az Iszlám Sejkje Ibn Tejmijjeh a döntvények című könyvében 382-es oldalon a 6-dik válaszában: "A Próféta beszédei közül nem szerepel olyan, hogy  a Próféta sorolta volna Allah Neveit, és a Prófétai beszéd tudói beismerték ezt". Ez előtt megemlítette a 379-dik oldalon, hogy Al-Walid mondta ezt néhány Seem ország Sejkjéről.

Amikor nem tudták bebizonyítani, hogy ezek a Nevek a Prófétától erednek, akkor összekülönböztek benne a hajdaniak , és különböző történeteket meséltek róluk. Én pedig (A könyv írója) Összegyűjtöttem kilencvenkilenc Nevet, amelyek szerepelnek Allah Könyvében és a Próféta (Allah dicsérte, és üdvözítette) Szunnájában.

Allah Könyvéből származó Nevek: 1. Allah, 2. Az Egyetlen, 3. A Magasságos, 4. A Legkegyesebb, 5. Az Isten, 6. Az Első, 7. A Végső, 8. A Nyilvánvaló, 9 A Rejtett, 10. Az Alkotó, 11. Az Üdvös, 12 Az Átlátó, 13. A Gyóntató, 14. A Kényszerítő, 15. A Megőrző, 16. Az Elegendő, 17.  Megőrző, 18. A kegyes, 19. Az Igazság, 20. A nyilvánvaló, 21 A Bölcs, 22. A Gyengéd, 23. A Hálálandó, 24. Az Élő, 25. A Gondoskodó, 26. A Hozzáértő, 27. A Teremtő, 28. A Teremtető, 29. A Gyengéd, 30. A Könyörületes, 31. Az Irgalmas, 32. Az Odaadó, 33. A Megfigyelő, 34. A Béke, 35. A Halló, 36. A Köszönő, 37. A Köszöntendő, 38. A Tanú, 39. A Kitartó, 40. A Tudós, 41. A Magasságos, 42. A Hatalmas, 43. Az Elnéző, 44. A Tudó, 45. A Magasságos, 46. A Bűnbocsátó, 47. Bűnbocsánat, 48. A Gazdag, 49. A Felszabadító, 50. A Teljesítő, 51. A Mindenható, 52. A Szentséges, 53. A beteljesítő, 54. A Közel, 55. Az Erős, 56. A Mindenható, 57. A Nagy, 58. A Kegyes, 59. Az Óvatos, 60. A Biztonságot adó, 61. A Magasra való, 62. A Hatalmas, 63. A Szilárd, 64. A Meghallgató, 65. A Dicsőséges, 66. A Körülvevő, 67. A Megformázó, 68. Teljesítető, 69. A Tápláló, 70. A Király, 71. A Tulajdonos, 72. A Gyámolító, 73. Az Uralkodó, 74. Győzelmet adó, 75. Az Egyedüli, 76. Az Öröklő, 77. A Bőséges, 78. A Szeretetteljes, 79. A Meghatalmazott, 80. A Gyámolító. 81. Az Ajándékozó.

A Próféta Szunnájából származó Nevek: 1. A Szép, 2. A Tökéletesítő, 3. A Bíró, 4. Az Élő, 5. Az Atya, 6. A Társ, 7. A Magasztalandó, 8. Az Úr, 9. A Gyógyító, 10. A Jóságos, 11. A Megvonó, 12. A Kitáró, 13. Az Elősegítő, 14. A Hátráltató, 15. A Jótékonykodó, 16. Az Odaadó, 17. A Bőkezű, 18. a Páratlan.

Amit választottunk nyolcvanegy név, ami Allah Könyvéből van, és tizennyolc név, ami a Próféta (Allah dicsérte és üdvözítette) Szunnájából van.

Benne hagytuk azt a Nevet, hogy Kegyes, pedig nem akartuk a Nevek közé sorolni. De azért soroltuk közéjük, mert szerepel a Koránban. A Magasztos Allah azt mondta Ábrahámról, hogy Ábrahám azt mondta: „Békesség veled! Bocsánatot kérek számodra az Uramtól. Ő kegyes irántam." Ugyanúgy a Jótékonykodó Nevet az Al-Tabarani megemlítette, És az Iszlám Sejkje Allah Nevei közé sorolta.

Allah Nevei közé tartozhat egy birtokos név is, mint: A Királyság Királya, aki a Méltósággal, és a Kegyességgel rendelkezik.

A hetedik szabály:

A Magasztos Allah Neveinek  istenkáromlása, azt jelenti, hogy eltérni attól, amit akar jelenteni a Név.

Egy: Megtagad valamennyit belőle, vagy abból, amire rámutat a Név, mint a Névek tulajdonságai, vagy magyarázatai, ahogy tettek a rombolók, mint az El-Dzshemijjeh és mások. Hiszen ez, istenkaromlás volt a Nevekben való hitnek, és annak amire rámutattak a Nevek magyarázatai és a tulajdonságai, amelyek illenek Allahhoz. Tehát ha megtagadunk valamennyit ebből, azt jelenti, hogy eltértünk attól, amit akar jelenteni a Név.

Kettő: Olyan tulajdonságokat mond róla valaki, ami hasonlít a teremtmények tulajdonságaihoz. Mint amit csináltak a hasonlítók, mert a hasonlítás hamis magyarázat, amire nem mutathatnak rá az idézetek, sőt az idézetek rámutatnak ennek a hamisságára és arra, hogy eltérnek attól, amit akar jelenteni a Név.

Három: Ha olyan nevet adnak Allahnak, mint amivel nem nevezte magát, mint a keresztények apának nevezik az Istent, vagy Allahot. A filozófusok pedig a dolgok okozójának nevezték. Allah Nevének mindegyike vitathatatlan, tehát ha megnevezzük Allahot, olyan névvel, amivel nem nevezte magát, az eltérés attól, amit akar jelenteni a Név. Tudniillik, hogy ezek a nevek, amelyekkel nevezték Allahot, önmagukban hamisak, amitől a Magasztos Allah sokkal távolabb áll.

Négy: Ha kiveszik a Nevéből valamilyen szobornak a nevét, mint ahogy csináltak a társítók. Mint a 'Uzze (Nagyságosból) 'Eziz-ből származik, és a Let (Istenből) Ileh-ből származik. Ezekkel a nevekkel nevezték a szobraikat. Ez azért nem szabad, mert Allahnak a Nevei Őt illetik, ahogy mondja Allah: (7/180) "Allahot illetik meg a jóságos Nevek. Fohászkodjatok hozzá ezekkel és hagyjátok azokat, akik istenkáromlást követnek el az Ő Neveivel! Megkapják a túlvilágon a fizetségüket azért, amit tettek." Korán: (20/8) "Allah! Nincs más isten, csak Ő. Őt illetik meg a jóságos Nevek." Korán: (59/24) "Ő Allah, a Teremtő, az Alkotó, és a Megformázó. Őt illetik meg a jóságos Nevek. Őt magasztalja mindaz, ami az egekben és a földön van. Ő a Büszke és a Bölcs." Ahogy illeti Őt az istenszolgálat, ugyanúgy megilletik a jóságos Nevei. Tehát másokat nevezni az Ő Nevével, olyan névvel, ami csak Őt illeti meg, az eltérés attól, amit akar jelenteni a Név.

Az istenkáromlás minden fajtája tilos, mert a Magasztos Allah fenyegette az istenkáromlókat, hogy akik istenkáromlást követnek el az Ő Neveivel! Megkapják a túlvilágon a fizetségüket azért, amit tettek.

Olyan fajta istenkáromlás is van, amely vallási bizonyítékok alapján társítóvá, vagy istentagadóvá teszi az istenkáromlót.

 

https://eihit.com
Létrehozta: Nidal