Üdvözlünk Kedves látogató! Szeretnénk, ha részt vennél a fórumban, és leírnád a saját hozzászólásodat a témák alatt vagy máshol. Ehhez csak annyit kell tenned, hogy bejelentkezel. Ha pedig nincs fiókod, akkor regisztrálj!
Az alkohol hatása a központi idegrendszerre
Az ember központi idegrendszerére az alkohol tompító és kábító hatást gyakorol.

Az alkohol előbb megbénítja az agy felsőbb részeit, ami miatt az értelem és a viselkedés ellenőrzése lassan csökken és eltűnik, míg az alsóbb részei az agynak: az ösztön és az érzelmek mindjobban kifejezésre jutnak és mindjobban felszabadulnak az agy felsőbb megbénított részeinek az ellenőrzése alól.

Így az ittas ember legelőször úgy érzi, hogy minden egyszerűbb mint amilyen volt, hogy a problémák elolvadnak és eltűnnek, hogy a nyelve könyebben forog. Mindent amit mond elmésnek és okosnak tart. Többet nem szégyenlős, nem fél a környezetétől és nem fél a beszélőtársaitól, akikhez szabadon csatlakozik.

Végül lassan meg is tetszik saját magának az új szerepben, egy új én-ben, akit idáig nem ismert és aki talán jobban tetszik neki az előbbi józan és normális én-jétől.

Ha az ivás folytatódik, akkor a bírálás teljesen lecsökken és helyet ad a goromba, elfogadhatatlan viselkedésnek, és az illető egy nevetséges - szánalmas teremtéssé válik.

A legnehezebb fokozatú ittasságban, az idegközpontok megbénulása miatt, zavar jön létre a mozdulatok ügyességében. Ekkor létrejön a dadogás, dülöngélés, pszihés elfásulás, jelentkezhet még rövidebb vagy hoszabb idejű tudatzavar, amikor a „film megszakad" és az illető semmire sem emlékezik.

Ha igazán nagy mennyiségű alkoholt iszik meg valaki, különösen ha ezt hirtelen csinálja, létrejön a vitális agyközpontok és a gerincvelő megbénulása, ami nehéz mérgezéshez, mély tudattalan állapothoz és legvégül halálhoz vezet.

Az alkohol hatása a nők szervezetére

Vizsgálatok bizonyítják, hogy a nők szervezete sokkal érzékenyebb az alkohol tokszikus hatására, mint a férfiak szervezete. A nők alacsonyabb termetűek és kisebb testsúlyúak, a testük pedig több zsírszövetet tartalmaz még akkor is, ha soványak. Az alkohol nehezen áramlik a zsírszöveten keresztül, mert kevés benne a vérér, és ezért a szó szoros értelmében egyenesen a fejbe megy, ahol a vérellátás a legjobb. A véralkoholszint a nőknél a legmagasabb pontját gyorsabban éri el, mint a férfiaknál és tovább marad magas szinten. A nők szervezete lassabban bontja le az alkoholt mint a férfiak szervezete.

Jelentkezik a bőr károsodása (az arcbőr eldurvul), a kifejezett karikás szemek, a kifejezettebb ráncok.

A nők érzékenysége az alkohollal szemben változik a menstruációs ciklus folyamán, az ösztrogén és a progeszteron magasságától függően. Az idősebb nők sokszor gyorsabban érzik ittasnak magukat. Az ösztrogén szintjének a csökkenése, amihez az évek vezetnek, bár részlegesen felelős ezért.

Az alkoholizmus olyan menstruációs kellemetlenségek oka is lehet, mint: a menstruáció kimaradása és csökkentett vagy fokozottabb vérzés.

Az alkohol csökkenti a termékenységet és fokozza a ráktól való lebetegedés lehetőségét. A mellrák megbetegedéseknek körülbelül 10%-át az alkohol hatásának lehet tulajdonítani.

Csak 12 év szükséges, hogy a nőnél, aki 5 pohárka tömény italt iszik naponta, létrejöjjön a [1]májcirózis. A férfi 20 évet kell hogy igyon naponta 6-8 pohárka tömény italt, hogy lebetegedjen a májcirózisban. Ezért ne gondolják, hogy csak azért mert nem érzik az alkohol mérgező hatását, nem hat a szervezetükre.

Miért isznak az emberek alkoholt?

Az alkohol mámoros hatásai miatt, hogy elfeledjék a gondokat, hogy feloldódjanak, ellazuljanak. Nagyon fontos, az alkohol rengeteg kalóriát jelent. hogy "bűntudat nélkül" lehessen meginni a "kötelezőt", előtte koplalni kell, nehogy a napi kalóriabevitel meghaladja az adott mértéket. Sokan már nem is tudják elképzelni, hogy alkohol nélkül is lehet élni, és az alkoholfogyasztás tekintetében a nők lassan utólérik a férfiakat.

 

Hogyan hat az alkohol a szervezetre?

Az alkohol, miután lenyeljük, a nyelőcsövön át a gyomorba és a belekbe kerül. A bélből felszívódva a vérkeringésbe jut, majd a vér elszállítja az összes testfolyadékba. Az alkohol tehát kimutatható az agyban lévő folyadékban is. Az agy a szervezet rendkívül fontos része, mivel közvetlenül felelős számos funkció koordinálásáért. Kis mennyiségű alkohol elfogyasztása után kellemesen érezzük magunkat, élénkebben gondolkodunk, aktívabbak, vidámabbak vagyunk. Ha azonban folytatjuk az ivást, a tompító hatások felerősödnek. Ilyenkor csökken a reakciókészség, a mozgás kontrollálása, nehezebb visszatartani a vizeletet, ezért gyakran kell kimenni a vécére, és csökkennek a szexuális képességek is. Ha valaki még ezek után is folytatja az ivást, öntudatlan állapotba kerülhet, és később nem emlékszik arra, hogy mi történt. Ez természetesen igen veszélyes mind magunkra, mind környezetünkre. Azt, hogy ezek a hatások hány pohár ital után következnek be, számos tényező befolyásolja pl. a testsúly vagy a nem. A kisebb testsúlyú emberek gyorsabban érzik az ital hatását, mint a nagyobbak. A nők testében kilogrammonként kevesebb a folyadék, mint a férfiaknál, ezért a nők gyorsabban érzik az alkohol hatását, mint az ugyanolyan súlyú férfiak.

Az alkohol jótékony hatásai

Jótékony hatásról szinte kizárólag a vörösbor esetében lehet beszélni. Ebben ugyanis úgynevezett fitoszterin is van, ami jó hatással van a vérkeringésre, ezért kedvezõen befolyásolja a szív- és érrendszer mûködését. Ugyanez a fehérborban már jóval kisebb mértékben található meg.

 

Ahogy a magasztos Allah az Iszlám tanítása szerint a Koránban is említi azt, hogy az alkoholnak vannak jótékony hatásai is. Mivel ő a teremtő tudja hogy az alkohol ártalma sokkal több mint a haszna, ahogyan azt a mostani tudomány is bebizonyította.
"Kérdeznek téged az alkoholról és a szerencsejátékról. Mondd: "Súlyos vétek van bennük, és néha valamelyes hasznára is vannak az embereknek. A belőlük fakadó vétek azonban nagyobb a hasznuknál." És kérdeznek téged: mit kell adakozniuk? Mondd: "A fölösleget." Így magyarázza meg nektek Allah a verseket. Talán elgondolkodtok" (Korán, Al-Bakara, 2:219)

Igazat mondott Allah!

[1]Májcirózis: Az alkohol májra gyakorolt hatása. Májzsugor, már mérsékelt alkoholfogyasztásnál is kialakulhat.

Fordította: Abiad Soltan

 

https://eihit.com
Létrehozta: Nidal

Nidal




Kedves olvasó, miután elolvastál az alkohol káros hatásáiról a férfi szervezetére. Mit szólsz ahhoz is, hogy a nő szervezetére még károsabb?


Előre is köszenöm a választ! :)