Üdvözlünk Kedves látogató! Szeretnénk, ha részt vennél a fórumban, és leírnád a saját hozzászólásodat a témák alatt vagy máshol. Ehhez csak annyit kell tenned, hogy bejelentkezel. Ha pedig nincs fiókod, akkor regisztrálj!
Az embrionális fejlődés

A Kegyes Korán egy olyan csoda, amely egy felülmúlhatatlan leírás, szavakkal kifejezhetetlen csoda, amely önmagát érzékelteti. Különböző szakok, amelyek a tudomány egyes ágai szerint specializálódtak megtalálni a csodát. Mohamed Próféta, a Koránmagyarázataiban azt mondta: „Ez megmagyarázza a nemzetek titkait, melyek előtted voltak, és a titkokat, melyek a jövő kincseit rejtik.”

Ez az a könyv, amely tanúbizonyság a hitetlenek számára.

Dr. Keith L. Moore, az anatómia, és a sejtbiológia professzora a Torontói Egyetemen, Kanadában, aki egy világhíres, és előkelő kutatója az anatómiai, és embriológiai tudományoknak. Az ő publikációja során több mint 150 kutatási cikk került megjelenésre, ill. részt vállalt bizonyos fejezeteivel egyes szakkönyvek megjelenésében. Számos egészségügyi könyv szerzője, mint a legszélesebb körben ismert, és elismert kiadványa, a „Fejlődő Ember: Klinikai Embriológia” című huszadik kiadású, nyolc nyelvre fordított műve, ill. a „Mielőtt megszületünk”, vagy a „Klinikai embriológia” című kiadványai. Meg kell említenünk továbbá a „Korán, és a modern tudomány, kölcsönös tanulmánya” című írását is, melynek megírásában társszerzőként vett részt, s melyért a Kanadai Anatómiai Szövetségtől 1984-ben J.C.B nagydíjat kapott. Számos akadémiai, és adminisztratív pozíciót tudhatott magának, beleértve a Kanadai Anatómiai Szövetség elnöki posztját 1968, és 1970 között.

Nos, nézzük meg, mi lehet dr. Moore véleménye az embriológiáról tudományos szemmel mindarról, amelyet a Kegyes Korán állít róla.

Dr. Moore, egy muszlim tudós, Abdul-Majeed Azzindanival vette fel a kapcsolatot annak érdekében, hogy közreműködését kérje egy három éves tanulmányban, amely a tudomány, és az embriológiával foglalkozó közel 25 Koránvers, ill. szunna egyezőségeit kutatja. Dr. Moore következtetései megmutatják a történteket: „Az elmúlt három évben jeddai Abdulaziz Királyi Egyetemmel dolgoztam Szaúd-Arábiában. Segítségükre voltam abban a munkában, amely a Kegyes Korán számos kijelentését, ill. a Szunnák kijelentéseit hivatott bemutatni az emberi reprodukció, ill. az embrionális fejlődés szemszögéből. Először meglepődtem azon kijelentések hitelességén, amelyek Jézus után a 7. században kerültek feljegyzésre, mielőtt az embriológia tudománya megalapításra került. Habár tájékozott voltam tizedik századi muszlim tudósok dicső története és néhány orvosi közreműködéseik terén, nem tudtam semmit arról, hogy a Kegyes Korán és a Szunna mennyi áhítatos tényt, ill. hitet tartalmaznak. Ez fontos az Iszlám, és más tanulmányozók számára annak érdekében, hogy megértsék, mit is mondanak az egyes Koránfejezetek az emberi egyedfejlődésről, mintegy kiindulópontul a tudományos ismeretek számára. Azzindani Seikh által fordított Koránversek, és Szunnafejezetek értelmezése számomra a legjobb tudásanyag.”

Dr. Moore, „Az emberi fejlődés: Klinikai embriológia” című harmadik kiadásából:

A Korán, és a Próféta (Allah dicsérte és üdvözítette) prófétai beszédjei kimerítő leírást adnak a mikroszkopikus humán embrió fejlődéséről, egészen az egyszerű spermium kilövellésétől, az emberi alak kialakulásáig. És mindezt úgy, hogy maga a mikroszkóp csak jóval később, a 16. században indult fejlődésnek, egy rendkívül durva formával. Zacharias Janssen 1590-ben találta fel az első hiteles, és összetett mikroszkópot. Ezzel, az első hiteles felfedezést a 17. és 18. században tették. A holland naturalista Anthony van Leeuwenhoek elegendően erős lencséket állított elő, mellyel éppen nem tudott egészen apró dolgokat előállítani, viszont egy tojás alkotóelemeit megvizsgálhatta.

Ezen időszak előtt, a humán reprodukcióról szóló teóriák sora özönlötte el a világot. Néhány kutató hitte, hogy a menstruációs vér önmagában fejleszti a magzatot. Később, az új álláspont szerint a közhiedelemben az áll, hogy a spermacsepp egy miniatűr embert (homunculus) tartalmaz, amely később növekszik baba méretűvé. Az embriológia tudománya, ahogyan mi ismerjük ma, nem fedezett fel több aspektusát az emberi egyedfejlődésnek, amely többet adna, mint 20 évvel ezelőtt, vagy az 1973-ban keletkezett pontosítás.

Most, fel kell tennünk a kérdést: Honnan szerzett Mohamed (Allah dicsérte és üdvözítette) ennyire részletes tudást az embrió mikroszkopikus fejlődéséről a 6. században mikroszkóp, technikai háttér, laboratórium, és egyéb hasonló segítség nélkül, vagy épp csak a nélkül, hogy a nevét le tudná írni? Az egyetlen logikus magyarázata ennek, hogy csakis attól kaphatta mindezt a tudást, mint aki magát az embert megteremtette, a Mindenható Istentől.

Moore professzor számos leckét tár elénk az embriológiáról a Kegyes Korán írásaiból. Így szól erről: „Tisztázódott bennem, hogy ezek a kijelentéseket Mohamed próféta kapta Allahtól, mivel ezen tudás jó részét évszázadokon keresztül nem fedezhették fel. Ez bizonyítja számomra a tényt, Mohamed Allah hírnöke.”

Moore professzorra igen nagy hatást gyakorolt a Korán azon osztályozása, amely felosztja szakaszokra az embrionális fejlődést. Javasolta ennek alkalmazását a mai kutatás során. Így beszélt erről: „Mivel az embrionális fejlődés szakaszainak felosztása igen komplex a folyamatos változásai miatt, így a Korán, és Szunnafejezetek nagy hatással lehetnének egy új osztályozás kialakításában. A tervezett rendszer nagyon egyszerű, átfogó, és megkönnyítheti a jelen embriológiai tudásanyagot.”

Mikor Dr. Moore először prezentálta eredményeit Torontóban, meglehetősen nagy felbolydulást keltett Kanada szerte, sőt mi több, újságok címlapcikke lett. Egy újságíró így kérdezte a tudóst: „Nem gondolja, hogy az arab hatalmak már tudták ezeket a dolgokat-az embrió leírását, hogy hogyan néz ki, hogyan változik, hogyan növekszik?

Dr. Moore válasza a következő volt: „Lehet, nem voltak tudósaik, viszont durva boncolásokat végeztek – felboncolták az embereket, és megvizsgálták ezeket a dolgokat.”

Moore professzor azonnal kifejtette számára, azonban egy lényeges és fontos pont kimaradt. Minden kép, amelyet dr. Moore közzétett a tanulmányában, mikroszkóppal készültek. Azt mondta: „Ezt senki sem próbálhatta meg felfedezni 14 évszázaddal ez előtt, mivel nem láthatták ezeket.” Dr. Moore gúny tárgyává vált. „Talán 14 évszázaddal ezelőtt valaki titokban mikroszkóppal rendelkezett, és tett ilyen felfedezéseket tévedés nélkül? Aztán Mohamed ezt valahogy megtudta, és összegyűjtötte ezeket egy könyvbe, majd összetörte az egész berendezést, és titokban tartotta az egészet? Tudsz ebben hinni? Nem tudsz, hacsak nem hozol néhány bizonyítékot, mert ez egy nevetséges teória.”

mikor a riporter megkérdezte, hogy: „Hogyan tudná kifejteni ezt az információt a Koránban?”, ez volt a válasz: „Ahogyan az isteni kijelentés szól.”

 

Fordította: Csősz Róbert.

Lektorálta: Nidal Mohamed Amin.

https://eihit.com
Létrehozta: Nidal