Üdvözlünk Kedves látogató! Szeretnénk, ha részt vennél a fórumban, és leírnád a saját hozzászólásodat a témák alatt vagy máshol. Ehhez csak annyit kell tenned, hogy bejelentkezel. Ha pedig nincs fiókod, akkor regisztrálj!
A hűtlenség

Allah szolgái! Az iszlám népünk ebben az időszakban átmegy hatalmas inflációk, lemondások, és veszteségek alá, amelyek teszik a népet hatalmas kísértések alá, egyrészt az ellenségeitől, másrészt és ami nehezebb a hozzátartozóitól.

Azt mondta a költő: Azzal nem törődök, amikor becsap engem az ellenség, de sírva fakadok, ha a barátom megteszi.

Igen testvéreim! Az árulás nagyon keserű tud lenni de, ami ennél keservesebb, amikor az árul el, akitől a segítséget várhatod. Azt mondta Allah a Koránban: (8/27) „Ti hívők! Ne járjatok el hűtlenül Allahhal és a küldöttével szemben, és ne járjatok el hűtlenül a rátok bízott javakkal - úgy, hogy közben tudomásotok van róla!”. Testvéreim a hűtlenség visszautasítandó Allah vallásában. Visszautasítja az Alfitra, és a természet, és az állatok világában is visszautasítandó. A hűtlenség olyan szó, amely összefoglal minden rossz tulajdonságot, amely egy embernek lehet. Tehát a hűtlenség oka minden megállapodás megszegésének, vagy oka az ember és az Ura közötti megállapodás megszegésének vagy oka az egyén és a közösség közötti megállapodás megszegésének. Korán: (8/58) ” Ha valamely nép árulásától tartasz, akkor hajítsd vissza nekik a szerződésüket ugyanúgy, mint ők! Allah nem szereti az árulókat.” Korán (12/52) „Allah nem irányítja az árulók mesterkedését.

Allah összefűzte a hűtlenséget a hálátlansággal. Korán: (22/38) „Allah megvédelmezi azokat, akik hisznek. Allah nem szeret senkit, aki áruló és hálátlan.

A hűtlenség a képmutatásnak egyik tulajdonsága, tehát a hűtlen biztosan, hogy képmutató, mert csakúgy tudja elrejteni a hűtlenségét, ha képmutatóskodik. Azt mondta a Próféta (Allah dicsérte, és üdvözítette): A képmutatónak három jellemzője van: „Ha beszél hazudik. Ha megígér nem teljesíti meg, Ha rábíznak valamit, nem megbízható” Az utolsó ítélet napján a hűtlenek azok, akik a legjobban vannak megbotránkoztatva, mert ahogy mondta a Próféta (Allah dicsérte, és üdvözítette): „Az utolsó ítélet napján, minden hűtlen jelet fog kapni a hűtlenségéről, és ezt fogja hordani. Azt fogják mondani az emberek: „Ez XY hűtlensége”” Ez a hűtlen ember, aki az evilági életben el tudta takarni a hűtlenségét az emberek elől, a túlvilágon hova menjen a világmindenség Ura elől, aki elől nem rejthetsz el semmit.

A Próféta (Allah dicsérte, és üdvözített) mindig kért oltalmat Allahtól a hűtlenség ellen: „Allah! Én kérek tőled oltalmat az éhezés ellen, mert rossz az éhen alvás, és oltalmat kérek tőled a hűtlenség ellen, mert ez rossz tulajdonság” A hűtlenség visszautasítandó, még a hitetlenekkel szemben is. Azt mondta a Próféta (Allah dicsérte, és üdvözítette): „Add vissza amit rád bíztak annak, aki rád bízta, és ne légy hűtlen azzal, aki hűtlen veled.” Korán: (8/58) „Ha valamely nép árulásától tartasz, akkor hajítsd vissza nekik a szerződésüket ugyanúgy, mint ők! Allah nem szereti az árulókat.” A Próféta (Allah dicsérte, és üdvözítette) nem használta fel a hűtlenséget eszközként, még egy hitetlennel szemben sem. Ezek után mennyire bűnösök azok, akik csak a muszlimokkal szemben hűtlenek, ahogy mondta Allah a Koránban: (2/204) „Van az emberek között olyasvalaki, akinek a beszéde az evilágról tetszik neked, és aki Allahot hívja tanúul ahhoz, ami a szívében rejlik. De közben ő a legmegátalkodottabb viszályszító!” Testvéreim, a hűtlenség ellenkezője a hűség. Ez a jó tulajdonság, ami miatt a magasztos Allah megdicsérte a hűségeseket. Korán: „Akik a rájuk bízott dolgokat megtartják és a megállapodásukat betartják” Ezért van a Koránban sok Ája, amely a megbízhatóságra, és a húségre hívja az embereket, és a hűtlenségre figyelmezteti őket. Azt mondta Enesz (Allahnak kedvezett): „Amikor beszélt hozzánk a Próféta (Allah dicsérte, és üdvözítette): mindig azt mondta: „Nincs hite annak, aki megbízhatatlan, és nincs vallása annak, aki előtt nincs megállapodás””.Némelyek az emberek közül leszűkítik a megbízatás értelmi körét, csak olyan téren értelmezik, hogy ha valaki rá bízik valamit valakire. De a megbízatásnak hatalmasabb értelme van Allah vallásában. Arról a megbízatásról van szó, amit a magasztos Allah ránk bízott. És ez egy hatalmas súly, amit az ember magára vállalt. Korán: (33/72) „Mi felajánlottuk a megbízatást (el-emenete) az egeknek, a Földnek és a hegyeknek. Ők azonban vonakodtak magukra venni azt és tartottak tőle. Az ember pedig magára vette. Bizony, ő kegyetlen és tudatlan”. Amikor Allah megteremtette Ádámot, azt mondta neki: „Felajánlottam a megbízatást az egeknek, a földnek, és a hegyeknek, de azok nem vállalták magukra. Te Ádám magadra vállalod-e azt?”. Erre azt kérdezte Ádám: ”Uram! Mi az? azt felelte, neki Allah: „az, hogy ha jót teszel, akkor jutalmat kapsz, és ha rosszat teszel, megbűnhődsz”. Erre Ádám átvállalta” Itt a megbízatás nem csak a ránk bízott tárgyra való visszaadását jelenti, hanem itt azt jelenti, hogy hozzákötelezzük magunkat ahhoz, amit a magasztos Allah megparancsolt.

Testvéreim! A megbízatás hatalmas jó dolog, amit nem tudnak magukra vállalni, a jelentéktelenek. Ahogy Allah példázatot mondott, hogy annyira hatalmas súlya van, hogy a széles egek, a hatalmas föld, és a nehéz hegyek nem vállalták magukra. Te ember! Azt a megbízatást, amit az egek, a föld, és a hegyek, nem vállaltak magukra, te magadra vállaltad. Ha betartod amire vállalkoztál, akkor megmenekültél, és ha nem tartod be, akkor kárhoztál. Tehát nincs más választásod, vagy betartod, vagy elfelejted. És meg is van adva neked a lehetőség. Használd fel, amíg nem halsz meg.

Azt mondta Abdullah Bin Maszúd: „Aki Allahért meghal, annak minden bűne megbocsáttatik, kivéve a megbízatás megszegése. Azt mondja neki Allah: „tartsd be a megbízatásodat!” azt feleli: „De Uram, hogyan, amikor vége van a világnak?”Erre Allah azt parancsolja, hogy vigyék a Pokolba. Ott megábrázolódik neki a megbízatása abban a alakjában, amikor megkapta. Ránéz és ráismer és emiatt lezuhan a Pokolba. Aztán azt mondta: „Az ima megbízatás, a Wudu megbízatás, a mérleggel való igazságos mérés megbízatás, az igazságos űrmérés megbízatás és olyan dolog, amit összeszámolt, az is megbízatás””. Aki hallgatta ezt a beszédet elment Elbera-a Bin ’Azibhoz, és azt kérdezte tőle: „Hallottad-e, hogy mit mondott Abdullah Bin Maszúd?”. Azt felelte: „Igazat mondott, mert hallottam, hogy Allah azt mondta: (4/58) „Allah megparancsolja nektek, hogy a határidő elteltével adjátok vissza a rátok bízott letéteket a tulajdonosuknak, s hogyha döntőbírák gyanánt döntötök az emberek között, akkor igazságosan döntsetek! Milyen csodálatos is az intés, amiben Allah részesít benneteket: Allah Halló és Látó.””Testvéreim!A Próféta (Allah dicsérte, és üdvözítette) közölte velünk azt, hogy a megbízatás, és az Ar-Rahm (a családi kapcsolat betartása) a túlvilágon tartózkodik a Szirat (az egyenes út) mentén jobbról és balról, és a szirat két szélén vannak kampók, amelyek csapnak arra az emberre, akire rá van parancsolva. Ott megtalálod azt, akit megcsapott de megmenekült és azt, akit megcsapott és beleesett a pokol mélyére, amely hetven évnyi mélységű. Megáll a megbízatás a Sziraton és bedobja a tűzbe mindazt, aki hűtlen volt vele. Ar-Rahm (családi kapcsolat betartása) pedig rácsap annak a lábára, aki megszakította.

Tehát ti, akikre rátok bíztak dolgokat, és mindannyiunk ugyan abban a cipőben járunk, de mindegyik másképpen áll hozzá. Add vissza a megbízatást, és ne légy hűtlen hozzá mielőtt lehajigálnak olyan helyen, ahol alattad van a Pokol. Oltalmat kérünk Allahtól a Pokoltűz ellen, és minden ellen, ami közelít hozzá lett, légyen mondás az avagy tett. És kérjük tőled a Mennyországot és mindent, ami közelít hozzá lett, légyen mondás az avagy tett.

https://eihit.com
Létrehozta: Nidal